GARANTİ BANKASI EFT SAATLERİ 2017

GARANTİ BANKASI EFT SAATLERİ  2017 – Garanti Bankası, bankacılık ürün ve hizmetlerini müşterilerine sunmaya devam etmektedir. Bu yazımızda detaylı olarak Garanti bankası EFT saatleri ve EFT ücretli hakkında bilgi vereceğiz.

Garanti Bankası’nın internet bankacılığını kullanan müşterileri ileri tarihli veya kayıtlı EFT hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Böylece tekrar tekrar hesap numarası, 26 rakamlı IBAN numarası, müşteri numarası girmeden EFT işlemlerini hızlıca yapabilmektedir.

GARANTİ BANKASINDA GEÇERLİ OLAN EFT SAATLERİ

EFT saatleri için en esnek EFT saatleri geçerli olan bankalardan biri de Garanti Bankası dır. . Garanti Bankası’ta EFT kabul saati 09.00’dir.  09.00’den önce yapılan EFT saatleri işlemleri 09.00’den itibaren işlem görmeye başlayacaktır.

Garanti Bankası, EFT bitiş saati olarak da 17.00’e kadar hizmet vermektedir. 17.00’ye kadar Garanti Bankası aracılığıyla yapılan işlemler sonrası EFT tutarı aynı gün alıcının hesabına aktarılmaktadır. Hemen belirtelim ki normal EFT bitiş saati olan 16.00’dan sonra yapılan EFT işlemleri için banka ekstra ücret talep etmektedir.

GARANTİ BANKASI EFT İŞLEM ÜCRET TARİFELERİ

Bankaların EFT Saatleri ve  hizmetleri karşılığında almış oldukları ücretler göz önünde tutulursa Garanti Bankası, EFT hizmet bedeli olarak diğer bankalara nazaran daha yüksek ücretler aldığı görülmektedir. Garanti Bankası banka şubelerinden yapılan ve Garanti Bankası müşterisi olmayan kişilerden en az 30 TL’ye kadar EFT işlem ücreti alınmaktadır.

 360 TL’ye kadar olan EFT tutarları için Garanti Bankası, müşterilerinden 3 TL ücret almaktadır. Ancak bu hizmet bedeli sadece kişiler bazında yapılan EFT’ler için geçerlidir. Kurumlar bazında yapılacak 360 TL’ye kadar olan EFT’lerden 4 TL hizmet bedeli almaktadır. 360 TL ve üzeri EFT tutarları için %0,5 ve üstü komisyon yüzdesi uygulamaktadır. Garanti Bankası, internet bankacılığını kullanan müşterilerinden 3 ve 4 TL EFT ücreti almaktadır.

Düzenli EFT ücretlerinde alınan EFT ücreti kişiler için 3 TL olarak belirlenmiştir. Garanti Bankası, bazı bankaların kendi internet bankacılık sistemlerini kullananlara uyguladığı ücretsiz EFT hizmetini vermediği görülmektedir.

Garanti bankası İşlem Saatleri

Ürün Adı İşlem Saati
A Tipi Yatırım Fonu 24 Saat (Alış ve Satış Emirleri)
B Tipi (Likit Hariç) Yatırım Fonu 24 Saat (Alış ve Satış Emirleri)
B Tipi Likit Fon 24 Saat Alış (16:00 – 18:00 hariç)

24 Saat Satış ( 17:30 – 18:00 hariç)

Repo 10:00 – 14:00
Döviz Alış-Satış 24 Saat
EFT 09:00 – 17:15
Havale 24 Saat

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir