Kredi Notu Öğrenme Yolları

Kredi Notu Öğrenme Yolları – Kredi notu son zamanlar da en popüler finans işlemi olarak hayatımıza girmiştir. Kredi Kayıt Bürosunun Resmi sitesi olan Findeks.com aracılığı ile kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Finans sektörünün yeni akımı olan kredi notu sizin bütün finansal işlemlerinizi takip etmenizi sağlar. Kredi notu öğrenmesi sizin bütün bankacılık ürünlerine başvuru yapmadan önce kendinizi tanımanıza olanak sağlar. Bu sebeple oldukça önemli ve popüler bir işlemdir. Kredi ve Kredi Kartı başvuruları kredi notu ile değerlendirilmektedir. Kredi notu 0 ile 1900 arasında bir sayısal veridir. 1900 en yüksek 0 ise en düşük not olarak belirlenmiştir. Kredi notu ne kadar yüksek ise başvurduğunuz ürüne olumlu yanıt almanız da o derece yüksektir.

Findeks Nedir Ne İşe Yarar ?

Findeks KKB’nin kurduğu bir şirkettir. Bireylerin son 5 yıllık finansal verilerini sistem üzerinden takip ederek ücret karşılığında öğrenilmesini sağlayan sitedir. Kredi Risk limitiniz,  Kredi notu , Ödeme geçmişi vb. bilgilere en detaylı şekilde öğrenilmesi için raporlama sistemi sunarlar. Findeks.com adresinde Yalnızca kredi notu öğrenme 4,13 TL + KDV , Risk Rapor da 4,13 TL+ KDV olarak belirlenmiştir. İkisini tek raporda alma şansınız da bulunmaktadır. Bunun ücreti ise 8 TL + KDV olarak belirlenmiştir. Ayrıca BKM Ekspress ile yaptığınız ödemeler de %50 indirim avantajı sunmaktadır.

Bankalardan Kredi Notu Öğrenme Ücretli  Mi ?

Findeks’in dışında bankalar aracılığı ile de kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı , ATM , Telefon Bankacılığı , Mobil Bankacılı ve şubelerden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notu ve Risk raporu tek bir rapor olarak sunulmaktadır. İşlem tamamlandığında e-mail adresinize pdf uzantılı detaylı bir rapor gönderilmektedir. Bankalarda bu işlemin ücreti 9 TL olarak belirlenmiştir.

Türk Telekom Kredi Notu Öğrenme

Sektör çok karlı ve popüler olduğundan dolayı GSM operatörlerinden Türk Telekom ’da bu uygulamayı sunan şirketler arasında yerini almıştır. Cep telefonundan TC Kimlik Numaranızı yazarak 1122’ye kısa mesaj göndermeniz durumunda , kısa mesaj yolu ile kredi notu cebinize gelecektir. Bu işlemin bedeli ise 9 TL olarak belirlenmiş olup , faturanıza yansıtılmaktadır.

Turkcell Kredi Notu Öğrenme

Popüler GSM operatörlerinden Turkcell’de bu sektöre adım adan şirketlerdendir. Turkcell hattınızın bulunduğu Cep Telefonundan TC Kimlik numaranızı 1122’ye kısa mesaj atmanız halinde kredi notu tarafınıza bildirilecektir. Bu işlemin bedeli de 9 TL olup ilk faturanıza yansıtılacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir