İng Bank Swift Kodu Sorgulama

Türkiye’nin önemli bankaları arasında yer almakta olan İng Bank kısa süre içerisinde pek çok bankacılık işlemini gerçekleştirmiş bir bankadır. Uluslar arası para transferi işlemlerinin de oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Çok uluslu şirketler arasında en büyük şirketler arasında yer almakta olan İng Bank’ın merkezi Hollanda’da bulunmaktadır. İng Bank Türkiye’deki piyasaya dahil olalı çok uzun bir süre geçmemiş olsa da bankanın ne kadar kısa sürede ne kadar büyük adımlar atmış olduğu ve ne kadar büyüdüğü de gözlemlenmektedir. İng Bank’ın Türkiye’deki şubelerinden birinde açmış olduğunuz hesaplar ile uluslar arası para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışı havale gönderim işlemlerinin kısa bir sürede kolayca gerçekleştirilmesi için de İng Bank’ın Swift kodu gereklidir.

 

Swift kodları uluslar arası para transferi işlemlerinde bankalara ait olan özel kodlara verilen isimdir. Swift kodları her bir banka için ayrı ayrı tanımlanmış şekildedir. Yurt dışından havale yapılacağı zaman veya yurt dışına havale yapılacağı zamanlarda bankaların bu Swift kodları ile işlem yapılabilmektedir. İng Bank Swift Kodu Sorgulama da oldukça basit.

 

Yurt dışında bulunan bir bankadan İng Bank hesabına para gönderimi yapılacaksa İng Bank Türkiye’nin Swift kodunun bildirilmesi gerekmektedir. Farklı ülkelerde bulunan bankalar birbirlerini bu Swift kodları ile tanımlamaktadırlar.

 

İng Bank’ın Türkiye Swift kodu ise: INGBTRIS şeklindedir.

 

İng Bank hesabınızla Swift işlemlerinizi gerçekleştirebilir, kolayca para transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir