Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar – Bulunduğumuz dönemde ev ya da araba fiyatlarının, cüzi miktarlardan fazla olması sebebiyle, para desteği almak için bankalardan kredi alma yoluna başvururuz. Ayrıca, kredi alma isteğiyle yapılan başvurularda ihtiyaç kredileri de ön planda olmaktadır. Kredilerin ay planına göre faiz tutarlarının haricinde, bankaların çoğu dosya masrafı ücretleri de talep etmektedir. Son yapılan düzenleme, bankaların dosya masrafsız krediler vermesi yönünde olmakla beraber; kredi faiz oranları da buna göre belirlenmektedir. Yani, bankalar iki ayrı şekilde dosya masrafı konusunu ortaya atarlar. Bunlar; dosya masraflı ve dosya masrafsız şeklindedir. Bu durumda, dosya masraflı krediler ile dosya masrafsız kredilerin faiz oranlarına dikkat etmek ve ona göre başvuru yapmak kişinin lehine olacaktır.

 

Dosya masrafsız kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir.

 

Ziraat bankası; masrafsız tüketici kredisi başlığı altında hizmet vermektedir. Müşterilere sunulan bu imkanla, komisyon ve kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.

 

HSBC Bank; son günlerde Türkiye’den çekilme kararı alan banka yetkilileri, Türk müşterilerine hizmetlerini devam ettirmek için, vermiş olduğu krediler için hiç bir şekilde dosya masrafı talep etmemektedir. Bunun yanında, kredi miktarlarında da önemli bir düşüş göstermişlerdir.

 

Garanti Bankası; Türkiye’nin en önemli hizmet veren bankalarından biri olmakla beraber, müşterilerine verdiği hizmet güvencesiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayrıca, tüm konularda verdiği destek kredilerinde yine tüketicinin lehine davranarak, dosya masrafı talep etmemektedirler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir