Banka Kredisi Çekme Yaş Sınırı Kaçtır

Banka Kredisi Çekme Yaş Sınırı Kaçtır – Bankalar günümüzde insanlara yönelik kredi imkanları sunarken, birçok noktaya dikkat etmektedirler. Özellikle bu konuda bankalar, kişilerin kredileri geri ödeyip ödeyemeceği konusunda bazı hususlara önem vermektedir. Bu hususlar kişilerin maaş gelirleri, kredi notları ve yaş sınırı olabilir. Yaş sınırı da bu konuda bankalar için bir kısas olmaktadır.

 

Bankalardan kredi çekebilmek için belli bir yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırlarının dışında olan kişiler bankalar tarafından, borç ödemeye yetkili olarak görülmezler. Bu nedenle de kredi imkanlarından yararlanamazlar. Banka kredisi çekme yaş sınırı kaçtı diye bakılacak olursa, kredi çekme yaşının alt sınırı 18’dir. Bankalar 18 yaşın altında olan kimseye kredi vermemektedir. Çünkü, resmi olarak 18 yaşın altında bir kişiye sigorta da yapılmamaktadır. Sigorta yapılmayan kişilerin düzenli bir maaşları da olmadığına kanaat getiren bankalar, bu konuda bir yaş sınırı uygulamaktadır.

 

Kredi çekme konusunda belli bir üst yaş sınırı da vardır. Yani 18 yaşını geçtikten sonra, hayatınızın her döneminde kredi alamayabilirsiniz. Banka kredileri çekerken uygulanan üst sınır, 65 ile 70 yaş civarında olmaktadır. Bazı bankalar bu sınırı 60 ile 65 arasında tutarken, bazı bankalar da 65 ile 75 arasına kadar uzatabilmektedir. Yani genel olarak bakacak olursak, bu yaş sınırlarına ulaşan kişilerin kredi çekebilmesi de oldukça zordur. Bankalar bu kişileri artık risk grubundan gördükleri için, kredi başvuruları da genellikle olumsuz sonuçlanmaktadır.

kredi içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir